Erenköy İngiliz Kültür

Toefl Dil Kursu

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Toefl Hakkında

TOEFL sınavı dünyanın en çok kabul edilen İngilizce dili sınavlarından bir tanesidir; Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya ve Kanada'yı da kapsayan 150'ye yakın ülkede faaliyet gösteren on bine yakın eğitim kurumunca (özel kolejler, üniversiteler) tanınan bir sınavdır. 

TOEFL sınavı, İngilizce yeterliliğinizin akademik bir ortamda kullanılan düzeyde olduğunu ispatlamanıza yardımcı olur. Bu sınavın ana amacı dil kullanımının 4 temel yetisi olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerinizin birlikte değerlendirilmesidir. Bunlar ölçülürken aşağıdaki alt maddeleri de tamamlamanız beklenmektedir. 

  • Edinilen yeni bilgiyi gözden geçirme
  • Edinilen yeni bilgi ile daha önceden olan bilgiyi ilişkilendirme 
  • Edinilen yeni bilgiyi konuşarak ve yazarak özetleme 
  • Okuyarak veya dinleyerek edindiği yeni bilgileri/metinleri mukayese edebilme
  • Dinlediği konu ile ilgili konuşabilme
  • Okuduğu yazı ile ilgili konuşabilme 
  • Dinlediği ve okuduğu konuları ilişkilendirme 

Toefl sınavında gerçek sınıf ortamında olabileceği gibi akademik bir kitaptan alınmış bir metni okuyabilir, dinleyebilir ve akabinde bu metne yanıt olarak konuşabilir veya yazabilirsiniz. Bu da dil becerilerinizin bir bütün halinde değerlendirilmesi demektir. Toefl sınavı tamamıyla akademik soru ve görevlerden ibarettir. Bu yüzden birçok üniversite Toefl sınavını kayıt şartı olarak istemektedir, ayrıca bazı üniversiteler Toefl sınavı sonucuna göre burs desteği de sunmaktadırlar.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi olarak amacımız kursiyerlerimizin öncelikle kişisel hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Bir eğitim kurumu olarak öğretim tekniklerini araştırmaya devam etmekte, ulusal ve uluslararası yabancı dil öğretim platformlarını takip ederek kendimizi yenilemekteyiz; bu sayede kursiyerlerimizin kurumumuzdan maksimum verim almalarını hedeflemekteyiz. Alanında uzman öğretmen kadromuzla şimdiye kadar Toefl sınavına hazırladığımız öğrencilerimiz %90'ın üzerinde başarı sağlamıştır.  

Top