Erenköy İngiliz Kültür

IELTS Dil Eğitimi

ÖN BİLGİ FORMU

IELTS Dil Eğitimi Hakkında

IELTS her sene milyonlarca kişinin girdiği, dünyada en geniş çapta tercih edilen uluslararası İngilizce sınavıdır. 

IELTS ile birlikte yurtdışında yaşamanız, eğitim almanız ve bir işte çalışmanız kolaylaşmaktadır. IELTS, içlerinde devlet kurumları, özel sektör, eğitim ve akademik kuruluşlarının bulunduğu, tüm dünyada onbine yakın oluşum tarafından kabul edilen bir sınavdır. IELTS, göçmenlik işlemlerinde İngilizce bilmenin zorunluğu olduğu ülkeler tarafından tanınan tek dil sınavıdır.

IELTS, İngilizce dil bilginizi yurtdışındaki hayatınızda kullanabilmeniz için dizayn edilmiştir. Üç saat gibi bir sürede okuma, yazma, dinleme ve konuşma bilgileriniz sınavdan geçirilmiş olacaktır.  

Sözlü dil becerisini test etmenin en aktif şekli birebir  konuşmadır. Bu sınav İngilizce iletişim kurma kabiliyetinizi yüz yüze gerçekleştirilen bir sözlü sınavla ölçen dünya çapında kabul edilmiş tek İngilizce sınavıdır. 

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesinde, IELTS sınavına hazırlık öncesi yaptığımız seviye tespitlerinde öğrencilerimizin okuma, dinleme, konuşma, yazma becerileri zayıf ve kuvvetli yönleriyle belirlenir. Buna uygun olarak öğrenciler okuma, dinleme, konuşma ve yazma sınavlarına farklı stratejilerle hazırlanırlar. Bu hazırlıktan sonra ayrı ayrı beceri ve tam deneme sınavlarının yapılmasıyla hazırlık süreci sona erer.

IELTS sınavı hazırlık programımızı haftalık 6-8 ders saati olarak planlamaktayız. Derslerin sayısı ve yoğunluğu, öğrencinin seviye ve zamanına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Programımıza kayıtlarda  B1 seviyesindeki (intermediate) öğrencilerimiz için önerilen en az 60 ders saati eğitim almalarıdır, bu sayı B2 (upper intermediate) öğrencilerimiz için 40-60 ders saatidir. 

 

 

Top