Erenköy İngiliz Kültür

Almanca Kursu

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Almanca

Ülkemizde çok sayıda Alman firmasının iş yapıyor olması ve her sene yüz binlerce Alman vatandaşının turistik ziyaret amacı ile ülkemize gelmesinin doğal bir sonucu olarak, Almancaya hakim Türk vatandaşları, farklı sektörlerde kendilerine uygun işleri daha kolay bulmaktadırlar. Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarının çokluğu sebebiyle Almanya-Türkiye arasındaki ilişkiler çok güçlüdür. Son dönemde geliştirilen aile birleşimi sisteminden faydalanıp Almanya'ya taşınmak isteyenlerin girmek zorunda oldukları Almanca sınavına (Start A1) hazırlık amacı ile özel ders isteyen öğrencilerin sayısında ciddi bir artış olmuştur.

Kurumumuzda alanında uzman öğretmenlerimizden alacağınız Almanca eğitiminde, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda (iş, sınav, okul v.s) programınız belirlenir. Böylelikle hedefinize en doğru ve hızlı şekilde hazırlanırsınız. Aile birleşimi sınavına hazırlanıyorsanız sınavı kazandıktan sonra Almanya ’ya taşındığınızda günlük hayatta kendinizi rahatça anlatabilecek temel dil bilgilerini almış bir altyapıya sahip olacaksınız.

Ekonomik gücü bakımından Almanya AB devletleri içerisindeki en güçlü ülkedir. Bu durum AB ülkelerindeki iletişim açısından da Almanca'nın önemini arttırmaktadır. Eğer İngilizceye hakim değilseniz Almanca bilmeniz avrupa ülkeleri içerisinde iletişim kurmanıza çok yardımcı olacaktır. Avrupaya yapacağınız gezilerde Almanca bilmeniz sizi rahat ettirecektir. Almanca ve ingilizce aynı dil ailesinden oldukları için siz ilk yabancı dil olarak İngilizce öğrendiyseniz, ikinci yabancı dil olarak Almanca öğrenmeniz çok daha hızlı ve kolay olacaktır.

Dış ticaret, gümrük, yönetim kadroları, uluslararası ilişkiler, hukuk, ekonomi, bankacılık, ticaret ve turizm gibi farklı sektörlerden birinde kendinize iş imkanı yaratmayı istiyorsanız Almanca bilmeniz hedefinize erişmenizde size çok yardımcı olacaktır.

Kadıköy ilçesinde bulunan İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu Erenköy temsilciliğinde Almanca eğitimimiz A1-A2-B1-B2-C1 olmak üzere 5  seviyeden oluşmaktadır.

Top