Erenköy İngiliz Kültür

İlköğretim İngilizcesi

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Erken Yaşta İngilizce Eğitim Sistemi

Erken yaşta yabancı dil eğitimine yönlendirilen çocukların, kendi anadillerine hakimiyetleri artar. Çocuk yaşta öğrenilen yabancı dilin temel yapısı sağlam ve kalıcı olur. Çocukken yabancı dil öğrenmek farklı kültürleri ve insanları erken tanımak açısından ve küreselleşen dünyaya erken adapte olmak açısından da çok önemlidir. 

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu Erenköy temsilciliği olarak, Kadıköy ilçesinin güzide okulları arasında yer alan Erenköy İlkokulu, Erenköy Ortaokulu, Cemal Diker İlkokulu, 30 Ağustos İlkokulu, Zihnipaşa İlkokulu, Kozyatağı Şükran Karabelli İlkokulu, Mustafa Mihriban Boysan Ortaokulu, Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Faik Reşit Unat Ortaokulu, İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu, Öğretmen Harun Reşit İlkokulu, Bostancı Atatürk Ortaokulu gibi bir çok okulumuzdan öğrencilerimize İngilizce'yi sevdirerek eğitim vermekteyiz.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi, İngilizce eğitiminin temel hedefi öğrencilerin içindeki yaratıcılığı, sorgulayıcı yönleri, fikir yürütebilme mekanızmasını ön plana çıkarmaktır. Bir diğer amacımız yabancı eğitmenlerimizin katkılarıyla İngilizceyi günlük hayatlarında en iyi şekilde kullanabilmeleri ve içinde bulundukları/bulunabilecekleri İngilizce konuşulan ortamlarda öğrendikleri bilgileri en etkili biçimde pratiğe dökebilmeleridir. Bu sayede öğrencilerin kendilerini İngilizce yazılı ve sözlü olarak en iyi şekilde anlatabilmeleri hedeflenmektedir.  

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi, öğrencilerine aşağıdaki dil becerilerini kazandırmayı hedefler:

 • Medyada çıkan bilgileri okuma, anlama, bu bilgiler üzerine fikir yürütme, iletişim kurma, tartışma ve yorum yapabilme
 • Fikirlerini tam ve net bir şekilde karşısındaki bireye anlatabilmek
 • Amaca uygun bir iletişim için bilgi edinmek ve toplanan bilgiyi yorumlayabilmek için teknolojiyi kullanabilmek
 • Farklı amaçlar için yazı yazabilmek
 • Yazılı ve sözlü olarak dili aktif bir iletişim aracı haline getirebilmek

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesinde dersler öğrenci merkezlidir ve her öğrencinin derse aktif katılımı sağlanmaktadır. Bütün seviyelerde öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmek için itina ile kendi müfredatımızı hazırlamaktayız. İçerisinde farklı konuları barındıran, araştırma esaslı, iletişime açık, eleştirel ve yaratıcı düşünme tekniklerini içeren, öğrencilerin bireysel ve gruplar halinde çalıştıkları bir müfredatımız vardır.

Neden İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi?

Öğrencilerimize konuşarak, yazarak, dinleyerek; yani yaşayarak İngilizce öğrenme ortamını sunuyoruz. Bu öğrenciye dayalı öğrenme ortamı sayesinde öğrenciler faaliyetleri uygulama imkanı buluyorlar ve her öğrenci kendi öğrenme metoduna göre ilerleme ve öğrenme şansını yakalamış oluyor.Şüphesiz bütün öğrenme metotlarını içinde barındıran bir ortam hazırlamamız yapılan faaliyetlerin hedefine ulaşma yüzdesini artıracaktır, fakat şubemiz için hepsinden önemlisi en büyük ağırlığın uygulamaya veriliyor olmasıdır. Şunu unutmamak gerekir ki; öğrencinin öğrendiği bilgileri pratiğe dökmesi hem öğrenme sürecini pekiştirmekte hem de öğrenilen konuların unutulmamasını sağlamaktadır.

 

YABANCI DİL ÖĞRENMEYE ERKEN YAŞTA BAŞLAMANIN AVANTAJLARI

 • Erken yaşta yabancı dil öğrenmek daha kolaydır.
 • Erken yaşta öğrenilen bilgiler daha kalıcı olur. 
 • Çocuklar dil öğrenmeyi bir oyun gibi algılayıp bundan zevk alırlar.  
 • Öğrencinin yaşı düştükçe, öğrendiği yabancı dilin telaffuz ve dilbilgisi kurallarına hakimiyeti artar. 
 • Yazılan makale ve yapılan araştırmalara göre birden fazla dil bilen insanların beyinleri tek dil bilenlere oranla daha fazla sinir hücresi kullanmaktadır, bu yüzden çok dil bilen insanların beyin işlevlerinin arttığı gözlemlenmiştir.  
 • Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocukların beyinlerindeki duygusal bölge ve zeka yolları gelişmektedir.

 

Top