Erenköy İngiliz Kültür

İlköğretim İngilizcesi

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Öğrenci Referansları

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu Erenköy temsilciliği olarak, Kadıköy ilçesinin güzide okulları arasında yer alan Erenköy İlkokulu, Erenköy Ortaokulu, Cemal Diker İlkokulu, 30 Ağustos İlkokulu, Zihnipaşa İlkokulu, Kozyatağı Şükran Karabelli İlkokulu, Mustafa Mihriban Boysan Ortaokulu, Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Faik Reşit Unat Ortaokulu, İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu, Öğretmen Harun Reşit İlkokulu, Bostancı Atatürk Ortaokulu gibi bir çok okulumuzdan öğrencilerimize İngilizce'yi sevdirerek eğitim vermekteyiz.

Sayın velilerimizden bazılarının kurumumuz hakkındaki düşüncelerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

*** Oğlumuz Kuzey’in İngilizce öğrenmesine yardımcı olacağını düşündüğümüz Erenköy İngiliz Kültür, hem öğretmenlerinin samimi ve çocuklara karşı takındıkları arkadaşça tavırlarından ötürü, hem de kullandıkları kitap ve teknikler sebebiyle beklentilerimizin üzerinde bir sonuç almamıza sebep oldu. Her şeyden önce bilmedikleri bir lisanı öğrenmeye çalışan çocuklarımıza bu zor konuyu sevdiren haftasonunu iple çektiren bir ortam yaratan Erenköy İngiliz Kültür eğitim ve öğretim kadrosuna teşekkür ederiz. Bunların yanısıra, biz veliler için önemli olan ayrı bir konu da yönetim ve tüm diğer görevli kadrosunun takındığı güleryüzlü ve yardımcı tavırdır. Hem kuruma olan bakış açımızı, hem de çocuklarımızı özellikle teneffüslerde güvenli bir kadroya teslim etmenin rahatlığını bize sunan İngiliz Kültür Erenköy ailesine teşekkür ederiz.

Korhan KARAKAYA

*** Erenköy İngiliz Kültür ailesine 2015 Eylül döneminde katıldık. Oğlumuz 8 yaşında ve Erenköy ilkokulu 3. Sınıfa gidiyor. MEB programında 2. Sınıftan itibaren haftada 2 saat İngilizce almasına rağmen, bir türlü yabancı dile yeterli ilgiyi sağlayamamıştık. Yaz tatillerinde, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde gitmiş olduğumuz tatillerde yabancı çocuklarla iletişim kurmaya hevesli, ancak yetersiz olduğunu görünce dil kursuna karar verdik.

Ortamı, derslikleri, ders saatleri ve bedelinin karşılığını aldığımızı düşünerek, verdiğimiz kararın ne kadar doğru olduğunu anladık. Oğlumuz severek ve isteyerek geliyor, materyallerden, burada paylaşılan zamandan ve aktivitelerden çok memnun.

2016-2017 için erken kayıt avantajlarından da yararlandık. Umarız ilköğretim süresince bu imkanı sağlamaya devam edebiliriz. Oğlumuzun evde bir odadan bir odaya İngilizce seslenmesi, duygularını İngilizce ifade etmeye başlaması çok güzel.

Filiz BOZAT

*** Erenköy İngiliz Kültür, oğlumun İngilizce ile tanıştığı ilk kurum. İlklere alışmak bu yaşlarda (8 yaş) genelde zordur. Ama, kuruma geldiği ilk günden itibaren o kadar hevesle ve heyecanla devam ediyor ki; keşke daha önce başlamış olsaydık demiyor değilim.

Zira; öğretmeniyle olan iletişimi, şu güne kadar öğrendiklerine inanamıyorum. Bu kadar çok şeyi, bu kadar kısa sürede eğlenerek öğrenmeleri işin püf noktası olsa gerek özellikle yabancı öğretmeniyle olan dersi iple çekmesi; hayatında İngilizce bilmeyen bir insan için; değişik bir deneyim olsa gerek. Çalışan tüm personeliyle birlikte çok keyifli , sıcak bir ortam.

Teşekkürler

Pınar ÖNDER

*** Ben, Yağmur Ceylandağ'ın annesiyim. 2. Dönem başlamamıza rağmen kızımızın Erenköy İngiliz Kültüre severek geldiğini görmekteyiz. Çocuk öğretmenlerini severse derse ilgisinin artacağını düşünüyordum. Ve öyle de oldu. 2. Dönem 1. Yazılının 85 gelmesi beni ayrıca mutlu etti.

Ayrıca burada çalışan personelin samimi ve içten davranışları da bizleri mutlu etmektedir. Benim hedefim İngilizce'de çocuğumuzun donanımlı olmasıdır. İlerleyen senelerde sıkıntı çekmemesidir. Ne hikmetse devlet okullarında çocukların İngilizceyi öğrenmemelerinden ya da yetersiz öğrenmelerinden dolayı bir eksiklik hissetmekteyiz. Bunun için doğru yerde olduğumu düşünmekteyim. Temennim çocuğumun bir başkasıyla diyalog kurabilmesi ilerleyen zamanlarda İngilizce'yi iyi bir şekilde konuşabilmesidir.

Leyla CEYLANDAĞ

*** İlk olarak kursun zaman disiplinini çok beğendim. Öğretmenler zamanında gelip gidiyorlar. Öğrencilerin emniyetinde, oldukça dikkatlisiniz. Ders müfredatları, ve öğrencilerin durumları konusunda haftalık/aylık olarak velilerin e-mail’lerine bilgi verilmesinin uygun buluyorum. Velilerin, öğrencilerin gelişimine nasıl katkı da bulunacağı konusunda bilgi verilmesi bir diğer güzel husus.

Ünal AKTAŞ

*** Yaz okuluyla başlayan Erenköy İngiliz Kültür'deki İngilizce eğitimimiz, bizim beklentilerimizle orantılı olarak devam ediyor. Şu ana kadar hiçbir şikayetimiz olmadı. Eğitim anlamında başarılı bulduğum bir sisteme sahipsiniz ve çocuğumun kursa gelirken mutlu olması da ayrı bir memnuniyet sebebi.

Güler yüzlü personelinizden memnunuz. Genel olarak kurumunuzda memnunum.

Teşekkür ediyorum!

Çağrı KARA

*** Erenköy İngiliz Kültür'deki eğitimin oğlumuza katkısından memnunuz. Genel olarak eğitim düzeyinin iyi olduğunu düşünüyoruz. Ortamın güvenli olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı da mutluluk duyuyorum. 

Teşekkür ederiz.

Aytekin ÇELEBİ

*** Sevgili Erenköy İngiliz Kültür Ailesi,

Güleryüzlü, destekleyici ve profesyonel hizmetleriniz nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum!

Burçak KURTOĞLU

*** Kursunuzdan çok memnunum. 2. Çocuğumunda 2. Dönem buraya yollamayı düşünüyorum.

İlginize teşekkür ederim.

Hülya TERZİ

*** Eğitim sistemi düşündüğüm sisteminde üzerinde bu sebeple eğitim için herhangi bir negatif yorum düşünmüyorum. 

Genel olarak kursun yeterli olduğunu söylemek isterim ve teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Yaşar KARABİNA

*** Eğitim ve öğretimde aynı yaş grubuna düzenlenen eğitim farklılığı dolayısıyla, çocuk eğitimi verdiği için tercih ettim. Geçen zaman içinde çocuğumun severek geldiğini görmek benim için artı puandı. Yabancı öğretmenlerini çok sevdiklerini ifade ediyorlardı, diğer öğretmenini branş öğretmeni olarak benimsemişlerdi. “Haftasonu hastalandı ve kursa birgün gelemeyecektik. İlaçlarını içtikten sonra kendini iyi hissedince bana kursa gitmek istediğini söyledi. Neden? Dediğimde Im feel good gibi bir cümle ile konuşmaya yüreklenmiş olması” evet doğru yerdeyiz! Dememe neden oldu.

Neden mi? İşte bu gibi nüanslar için Erenköy İngiliz Kültürü tercih ettik.

Cansu CANBERK

*** Kurumunuzun genel olarak mevcut sistemde iyi olduğunu düşünüyorum. Eğitimciler öğrencilerle ilgili süreci takip ediyorlar. Ders saatleri uygun ve düzenli. İdare personellerinin insanlarla iletişimi çok güzel burada verimli vakit geçirilebiliniyor. Kantinde çalışan kişiler işleriyle ve buradaki velilerde gerektiği ölçüde seviyeli olarak alakadar oluyorlar.

Osman AKALIN

*** Akademik olarak verim alıyoruz. Huzurlu , sıcak bir ortamı var. Çalışanları ilgili ve sıcak insanlar. Temizliğinden ve güvenli olmasından da memnunum.

Fadime SÖNMEZLER

*** Çocuğumuzu bir İngilizce kursuna göndermeye karar verdiğimizde aslında ilkokul seviyesinde İngilizce kursu için fazla bir seçeneğin olmadığını gördük. Sorup soruşturduğumuzda Erenköy İngiliz Kültür’ün ilkokul seviyesinde İngilizce kurs düzenlendiğini öğrenip görüşmeye gittik.

Bize 8 yaşındaki oğlunuz için “welcome1” olarak adlandırılan 6 bölümlük her biri bir dönem toplam 3 yıllık bir program uygulayacaklarını söylediler. Merak ettiğim bu 6 bölümlük welcome uygulamasından sonra çocuğumuzun İngilizce seviyesinin ne olacağıydı. Bu soruya ; o seviyeye geldiğinde kendi yabancı öğretmeni veya herhangi bir turistle rahatça konuşup anlaşabileceğini söyleyerek cevap verdiler. Şimdi oğlunuz welcome 5e devam ediyor ve herşey yolunda giderse önümüzdeki yaz welcome -6 yı bitirmiş olacak ve ben o zamanki seviyesini merakla bekliyorum.

Bu arada okuldaki İngilizce sınavlarında sınıfın en yüksek not alan öğrencileri arasında olduğunu da belirmek isterim. Arada sırada kursun faydalı olup olmadığı konusunda yaptığım gözlemlerde bazen pek birşey öğrenemediğini düşünmekle beraber genelde beni şaşırtacak şekilde bunu ne zaman öğrendiniz yorumunu yaptığım çok olmuştur. Bunu aslında oldukça fazla şey öğrendiklerini ama bazen çocuğun bunu yansıtmadığı şeklinde yorumluyorum. Aslında hepimizin istediği onların akıcı bir şekilde konuşup karşısındakini anlamış olması, bunu sağlayabilirse ne mutlu bize.

Fatih GÜÇ 

Top