Erenköy İngiliz Kültür

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Hakkında

ÖN BİLGİ FORMU

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları

Erenköy İngiliz Kültür; alanında uzman Türk ve yabancı eğitmenlerden oluşan eğitim kadrosuyla, her seviyeden kursiyerlerine genel İngilizceçocuklar için İngilizcelise gruplarına özel İngilizceToeflIeltsYdsProficiency (hazırlık atlama)ToeicSatGmatGra ve Bulats gibi sınav programlarının yanı sıra Speaking Club dersleri, Rusça,Almancaİspanyolca ve Fransızca dilleri eğitimi vermektedir.

Bu alanlardaki 10 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübemizle başta Kadıköy, Erenköy, Bostancı, Kozyatağı, Suadiye, Maltepe, Ataşehir, Göztepe ve Bağdat Caddesi olmak üzere Anadolu yakasında birçok ilçe ve semtten öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Genel İngilizce eğitimi programlarımızda İngilizce öğrenirken kursiyerin amacının ne olduğunu bilmemiz, öğrenciyi amacına doğru bir şekilde yönlendirmemizi sağlamaktadır.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi olarak bizim amacımız; kursiyerlerimizin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak, ileride bulunacakları uluslararası ortamlarda düzgün bir şekilde yabancı dil kullanarak kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak, akademik çalışmalarını yabancı dilde devam etmelerine destek olmaktır.

Çocuklar için İngilizce eğitimi programlarımıza katılıp erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlayan öğrencilerimiz, İngilizcenin temel yapısını yetişkinlere oranla çok daha sağlam ve kalıcı şekilde öğrenirler. Bu sayede kendi anadillerine olan hakimiyetleri artar. Farklı kültürleri tanıyıp küreselleşen dünyaya daha kolay adapte olurlar. Erenköy İngiliz Kültür’de dersler öğrenci merkezlidir ve her öğrencinin derse aktif katılımı sağlanır. Alanında deneyimli yabancı ve Türk eğitmenlerimizle birlikte, Kadıköy bölgesinde çocuklar için İngilizce eğitimi veren kurumlar arasında bölgenin en deneyimli kursuyuz. Öğrencilerimize konuşarak, yazarak, dinleyerek; yani yaşayarak İngilizce öğrenme imkanını sunuyoruz. Bu öğrenci odaklı öğrenme ortamı sayesinde çocuklar faaliyetleri uygulama imkanı buluyor. Her öğrenci kendi öğrenme metoduna göre ilerleme ve öğrenme şansını yakalıyor. Çocuklar için İngilizce eğitimiprogramımızın bütün seviyelerinde öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına büyük bir itina ile kendi müfredatımızı hazırlıyoruz. İçerisinde farklı konuları barındıran, araştırma esaslı, çocukları iletişime yönlendiren, öğrencilerin bireysel ve gruplar halinde çalıştıkları bir sistemimiz var.

Lise İngilizce eğitimi programımızda sadece liseli öğrencilerimizin oluşturduğu sınıflarda eğitim vermekteyiz. Ayrıca şubemizin çok kolay ulaşılabilir bir konumda olması sebebiyle Kadıköy, Maltepe ve Üsküdar gibi ilçelerimizden programlarımıza katılan çok sayıda liseli öğrencimiz bulunmaktadır. Lise İngilizce eğitimi gruplarımızda maksimum 10 kişilik sınıflarda, en deneyimli yabancı ve Türk öğretmenlerle eğitim verilmektedir. Kadıköy ilçesinin en seçkin liselerinden gelen öğrencilerimize liselilere özel İngilizce kursuprogramlarımız sayesinde  İngilizceyi konuşma ağırlıklı müfredatımızla sevdirerek öğretmekteyiz. Liselilere özel İngilizce eğitimininyanı sıra liselerde 2. Yabancı dil veya seçmeli ders olarak okutulan AlmancaFransızcaİspanyolca ve Rusça başta olmak üzere diğer yabancı dillerde de başarılı bir şekilde eğitim vermekteyiz.

Sınav İngilizcesi programlarımızda İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi olarak amacımız kursiyerlerimizin öncelikle kişisel hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Toefl,  Ielts, Yds, Proficiency, Toeic, Sat, Gmat, Gre ve Bulats gibi sınav programlarında öğretim tekniklerini araştırmaya devam etmekte, ulusal ve uluslararası yabancı dil öğretim platformlarını takip ederek kendimizi yenilemekteyiz; bu sayede kursiyerlerimizin kurumumuzdan maksimum verim almalarını hedeflemekteyiz. Alanında uzman öğretmen kadromuzla şimdiye kadar farklı sınav programlarına hazırladığımız öğrencilerimiz %95'in üzerinde başarı sağlamışlardır. Bu başarının altında kursiyerin eksiklerine yönelik hazırlanan kişiye özel ders programı yatmaktadır.

Speaking Club (İngilizce konuşma kulübü) programlarımızın amacı ana dili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde kursiyerlerimizin İngilizce pratiklerini geliştirmektir. Speaking club derslerimiz sayesinde öğrencilerimiz, bir dilin en iyi konuşarak öğrenileceği gerçeğinin farkına varıyorlar. Eğitimlerimiz bünyesinde her seviyeden kursiyerlerimiz için speaking club sınıflarımız açılmaktadır.

Diğer yabancı diller müfredatımız kapsamında İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi olarak amacımız kursiyerlerimizin öncelikle kişisel hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça kursları bünyesinde birebir özel ders veya sınıf ortamında eğitim imkanı sunmaktayız. Bugüne kadar diğer yabancı diller programında eğitim verdiğimiz öğrencilerimiz iş, sınav, okul, seyahat ve yurtdışı göçmenlik gibi farklı ihtiyaçları doğrultusunda alanında uzman öğretmen kadromuzla çalışma imkanı bularak yüksek başarılara imza atmışlardır. Bu başarının altında kursiyerin eksiklerine yönelik hazırlananözel ders programı yatmaktadır.  Bu programlarda yabancı dil eğitimi müfredatımız A1/A2/B1/B2/C1 düzeylerinden ibarettir.

Neden Erenköy İngiliz Kültür?

Erenköy İngiliz Kültür olarak verdiğimiz eğitimde diğer kurslarla aramızda fark yaratan en büyük unsur, kursiyerin önceliklerinin eğitim sistemimizde ilk sırada yer almasıdır.

Kadıköy İngilizce kursları arasında alanında uzman Türk ve yabancı eğitmenlerden oluşan eğitim kadrosuyla, her seviyeden kursiyerlerine genel İngilizceçocuklar için İngilizce, lise gruplarına özel İngilizceToeflIeltsYdsProficiency (hazırlık atlama)Toeic,SatGmatGra ve Bulats gibi sınav programları, Speaking Club dersleri, RusçaAlmancaİspanyolca ve Fransızca eğitimi vermekteyiz.Bu alanlardaki 10 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübemizle başta Kadıköy, Erenköy, Bostancı, Kozyatağı, Suadiye, Maltepe, Ataşehir, Göztepe ve Bağdat Caddesi olmak üzere Anadolu yakasında birçok ilçe ve semtten öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Avrupa Dil Portfolyosu

Erenköy İngiliz Kültür, kadrosunda bulundurduğu alanında uzman Türk ve yabancı eğitmenleriyle fark yaratan bir yabancı dil kursudur. Konuşma odaklı müfredatımız sayesinde kursiyerlerimize dilin bir iletişim aracı olduğunu aşılamaktayız. Erenköy İngiliz Kültür bünyesinde bulundurduğu A.B.D ve İngiltere gibi farklı ülkelerden gelen öğretmenlerinin yardımıyla dil öğreniminde farklı kültürleri ve yapıları buluşturmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz dili doğal ortamında anlama ve öğrenme imkanı buluyorlar.İngilizce müfredatımız Avrupa Konseyi tarafından onaylanmış olan Avrupa Dil Portfolyosu ile paralel gitmektedir. Erenköy İngiliz Kültür olarak genel İngilizce eğitimlerinin sonunda öğrencilerimizi, başarı ile tamamladıkları seviyeyi gösteren, bütün Avrupa Birliği ülkeleri tarafından kabul edilen bir İngilizce dil sertifikası ile ödüllendirmekteyiz.

Avrupa Dil Portfolyosunda bulunan kriterlere göre eğitim sistemimiz şekillenmiştir. Avrupa Konseyince İngilizce eğitim ve öğretimi için derslerin uygulanması anlamında belirli standartlar getirilmiş ve buna istinaden Avrupa Konseyi Ortak Çerçeve Programı hazırlanmıştır. Bu program sayesinde İngilizce eğitim ve öğretimine dair yeterlilik seviyeleri (A1-C2) belirlenmiş, tutturulabilir ve kontrolü sağlanabilir hedefler koyulmuştur. Bu program bütün Avrupa ülkeleri tarafından kabul edilmiş bir İngilizce eğitim programıdır.

 

 

Top