Erenköy İngiliz Kültür

Genel İngilizce

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Genel İngilizce Hakkında

 

Gittikçe küreselleşen dünyamızda uluslararası ilişkiler artarken “farklı diller öğrenme” gereksinimi de artmıştır. Ülkemizde Sanayi Devrimi’nden sonra gelişen ticari, iktisadi ve siyasi ilişkiler sebebiyle farklı diller öğrenmek mecburi hale gelmiştir. Bu sebeple İngilizceyi aktif bir şekilde kullanmak kişiyi farklı kılar. Çünkü kişinin iş arayışı, iş alanında kendini geliştirmesi ve yükselmesinde bir yabancı dile hakim olması önemli bir özelliktir. Bunun yanı sıra ikinci veya üçüncü yabancı dil öğrenilmesi kişiye hayatının her alanında çeşitli avantajlar sağlarken, yeni fırsatların da doğmasına imkan sunar.

 Akademisyenler tarafından yabancı dil eğitimi ile ilgili 2 önemli konunun önemi belirtilmektedir.

  • Yabancı dili bir sınav hazırlığında başarılı olmak amacıyla öğrenmek
  • Yabancı dili yaşam tarzı haline getirme

Yabancı dil öğrenirken kursiyerin amacının ne olduğunu bilmemiz, öğrenciyi amacına doğru bir şekilde yönlendirmemizi sağlamaktadır. İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi olarak bizim amacımız; kursiyerlerimizin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak, ileride bulunacakları uluslararası ortamlarda düzgün bir şekilde yabancı dil kullanarak kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak, akademik çalışmalarını yabancı dilde devam etmelerine destek olmaktır.

Yabancı dil öğrenmekte yüzde yüz başarı getiren “Speaking Club” İngilizce konuşma kulübü  programlarımız bütün kurlarda kursiyerlerimize “bir dili konuşarak öğrenebilirsiniz” gerçeğini anlamasında yardımcı olur.

  • Avrupa konseyi onaylı Avrupa Dil Portfolyosu’nda olan öğrenme standartlarını her ders kursiyerlerle beraber analiz yaparak öğrenme hedefleri belirleme, dili aktif bir şekilde öğrenme sağlanır. Burada amaç kursiyeri eğitimin içine dahil edip aktif olarak öğrenme kabiliyetine katkı sağlamaktır.
  • Türk ve yabancı eğitmenlerimiz kursiyerleri kültürler arası benzerlikler ve farklılıklar konusunda bilgilendirirler. Eğitim süreci farklı dillerde yaratıcı düşünme kabiliyetlerini geliştirmek amacı ile münazara, drama, sunum gibi farklı aktivitelerle desteklenrek, kursiyerlerin amaçları doğrultusunda doğru yönde ilerlemerini sağlarlar.
  • Kursiyere teknolojik destek sağlayarak yurtdışında karşılaşacağı ortamları sınıfa taşıyarak kursiyerin farklı bir dilde aktif olarak konuşma, dinleme, okuma, yazma ve araştırma yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlanır.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi olarak amacımız kursiyerlerimizin öncelikle kişisel hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Bir eğitim kurumu olarak öğretim tekniklerini araştırmaya devam etmekte, ulusal ve uluslararası yabancı dil öğretim platformlarını takip ederek kendimizi yenilemekteyiz; bu sayede kursiyerlerimizin kurumumuzdan maksimum verim almalarını hedeflemekteyiz.

5 kur al 2 kur öde (450 ders saati)

2 kur genel İngilizce eğitimimize kayıt yaptıran öğrencilerimize 1 kur genel ve 1 kur iş İngilizcesi ayrıca 1 kur da ikinci yabancı dil (İspanyolca, Fransızca,  Rusça, Almanca) hediye.

 

 

Top