Erenköy İngiliz Kültür

Hazırlık Atlama

ÖN BİLGİ FORMU

Hazırlık Atlama Genel bilgi

Hazırlık atlama yani ‘Proficiency’ sınavlarını üniversiteler kendilerine özel olarak hazırlarlar. Bu yüzden her üniversitenin hazırlık atlama sınavı farklıdır. Proficiency sınavını geçen öğrenciler hazırlık sınıfında bir sene kaybetmeden direk lisans eğitimlerine başlarlar. Öğrencilerimiz ve aileleri için bu sınavdaki başarı, zaman ve maddi açıdan büyük önem arz etmektedir.

Bir üniversitede öğrenim görmeye hak kazanmış olan tüm öğrenciler eğer bölümlerinde hazırlık eğitimi varsa bu eğitimi atlamak için Proficiency sınavına katılabilirler.

Sınav içeriği her üniversitede farklı olmakla birlikte dil bilgisi, kelime bilgisi, dinleme, okuma ve yazma bölümlerinden ibarettir. Bazı üniversiteler bu bölümlerin yanı sıra konuşma bölümünü de sınavlarına dahil ederler.

Sınav süresi ve soru sayıları üniversiteler tarafından belirlenmektedir.

Her üniversite öğrencilerine sınav tarihi, başvuru şartları gibi detayları duyurur.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesinde, Proficiency sınavına hazırlık öncesi yaptığımız seviye tespitlerinde öğrencilerimizin okuma, dinleme, konuşma, yazma becerileri zayıf ve kuvvetli yönleriyle belirlenir. Buna uygun olarak öğrenciler okuma, dinleme, konuşma ve yazma sınavlarına farklı stratejilerle hazırlanırlar. Alanında uzman öğretmenlerimiz sınavına hazırlanılacak üniversitenin yaptığı sınav tipine göre öğrencimizi birebir hazırlamaktadırlar. Sınavına girilecek üniversitenin daha önce yapmış olduğu sınavlara yönelik çalışmalar, öğrencilerin sınav sürecini daha hazırlık aşamasında tamamıyla yaşamalarını sağlar. Bu hazırlıktan sonra ayrı ayrı beceri ve tam deneme sınavlarının yapılmasıyla hazırlık süreci sona erer.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi alanında uzman öğretmen kadromuzla şimdiye kadar Proficiency sınavına hazırladığımız öğrencilerimiz %90'ın üzerinde başarı sağlamıştır.  

Top